|
Щілини між зубами
Щілина між зубами
Щілина між зубами ( діастема і трема). У стоматології є такі поняття як діастема і трема. Обидва ці слова мають на увазі собою щілини між зубами. Тільки діастема - це щілина між центральними різцями, а треми це проміжки між іншими зубами.
Діастема або щілина між зубами зустрічається досить часто. У 20% людей спостерігається діастема і найчастіше тільки на верхній щелепі. На нижній щелепі дана патологія зустрічається досить рідко. Декого наявність діастем ніяк не турбує, а багатьом не подобається її естетичний вигляд, точніше естетичний вигляд всієї усмішки, особливо якщо діастема значного розміру. Те ж саме можна сказати і про трему. Деякі люди все життя живуть з діастемою чи тремою, і вважають це своєю родзинкою. Але за статистикою, більшість людей з так званою “щілинкою”, вважають це своїм недоліком, що розвиває в них певного роду комплекси. У таких людей можуть виникати труднощі у спілкуванні, що вкрай негативно відбивається на їх особистому та професійному житті.
Причини існування щілини між зубами. Основною причиною наявності діастеми є вуздечка верхньої губи, в тому випадку, коли вона дуже низько прикріплена. Так само, щілини між зубами можуть виникати при наявності шкідливих звичок, при значно пізніх термінах зміни молочних зубів, при аномальних формах і розмірах бічних різців, при частковій адентії - відсутності будь-яких груп чи окремих зубів. Варто відзначити, що діастема це така патологія, яку відносять до групи спадкових. А спадковість, як ми знаємо, завжди має здатність проявлятися.
Дуже важливо розрізняти справжню і помилкову діастему. Помилкова діастема практично завжди спостерігається у дітей в період зміни молочних зубів на постійні. До моменту повної зміни зубів помилкова діастема самостійно закривається.
Справжня ж діастема, зберігається або з'являється у зв'язку з певними факторами, після зміни зубів. І в даному випадку, для усунення щілини між зубами необхідна допомога стоматолога.
Як позбутися від щілини між зубами? Існує кілька варіантів лікування діастем і трем. Починаючи від хірургічних втручань і закінчуючи ортодонтичним лікуванням. Вибір методу усунення щілини між зубами залежить, по-перше, від причини їх виникнення, по-друге, від ступеня вираженості, по-третє, від побажань самого пацієнта.
Якщо причиною щілини між центральними різцями є вуздечка губи, в першу чергу необхідна її хірургічна пластика, іншими словами треба її “підрізати”. А ось подальші дії залежать вже від побажань пацієнта.
Щілини між зубами можна прибрати наступними способами:
Терапевтичним способом, точніше художньою реставрацією. Так звані композитні вініри. У кріслі стоматолога за одне відвідування, можливо, наростити необхідний обсяг тканин.
Ортопедичний спосіб. У даному випадку дефект закривається за допомогою коронок або керамічних вінірів. Естетика на багато перевершує варіант з композитним матеріалом.
Ортодонтичний спосіб. Найдовший, але найякісніший і лояльний по відношенню до тканин зуба, тому що вони ніяк не обточуються і не шліфуються. Якщо ми маємо справу з дітьми, то наявні дефекти можна усунути за допомогою спеціальних ортодонтичних пластин. Якщо ж пацієнту вже близько 12-13 років і більше, лікування необхідно проводити на брекет-системах.
|
|
|
|