|
Пародонтоз
Пародонтоз – це захворювання зубів первинно-дистрофічного характеру. Це означає, що при пародонтозі відбувається порушення трофіка (живлення) кісткової тканини щелепи і тканин періодонта (порушення поновлення тканин, порушення кровопостачання ясен, порушення мінерального обміну). Причинами пародонтозу є зміни, викликані захворюваннями внутрішніх органів і систем (атеросклероз, гіпертонія, вегето-судинна дистонія), а також ураження кісток (остеопенії).
Симптоми пародонтозу
Пародонтоз не викликає больових та інших відчуттів, тому хворі, як правило не звертаються до лікаря. У виражених стадіях пародонтоз ускладнюється запаленням ясен і називається пародонтитом. Клінічна симптоматика пародонтозу невиразна. Пародонтоз розвивається повільно, довго себе не проявляючи. Хворі, які страждають пародонтозом, відзначають неприємні відчуття в яснах, відчуття свербіння, але найчастіше звертаються до стоматолога у зв’язку з підвищеною чутливістю тканин зуба.
Пародонтоз – це привід негайно звернутися до стоматолога! Лікування пародонтозу народними засобами неприпустимо!
Симптоми, перебіг. У початковому періоді почуття непевності при жуванні, свербіж в яснах. Відчуття рухливості зубів, неприємного запаху в роті, перекручення смаку. Зуби інтактні. У міру розвитку процесу застрягання їжі в міжзубних проміжках, оголення шийок зубів, можуть утворитися клиновидні дефекти на зубах, нерідко гіперестезія оголених шийок зубів. Рентгенографічне-зниження висоти міжзубних перегородок без ознак остеопорозу і запальної деструкції. Для раннього виявлення необхідні лабораторні та функціональні (реографія) дослідження. При активному перебігу – рання втрата зубного ложа всіх зубів. У стадії стабілізації процес може не прогресувати протягом десятиліть. При цьому, може бути запальна резорбція лунок окремих зубів, пов’язана з ускладненнями запального характеру.
|
|
|
|