Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа










Як правильно чистити зуби.
Як правильно чистити зуби.

  Ви двічі на день чистите зуби дорогими зубними пастами і щітками, а проблема карієсу і пародонтозу знайома вам, як і раніше? Ну що ж, можливо, ви просто не вмієте це робити. 
Кожен стоматолог-професіонал підтвердить, що зуби мало просто чистити. Їх потрібно чистити правильно.
   А це не така вже проста наука, як може здатися на перший погляд. Існує маса "іменних" методик володіння зубною щіткою: Чартера, Стілмана, Сміта-Белла, Рейт, Фонеса, Басса і Леонардо. Вони відрізняються характером рухів, послідовністю і положенням щітки щодо зубів або ясеневого краю. 
   Колись кожен з перерахованих стоматологів відстоював перевагу свого методу над іншими. У наш же час вся безліч методик можна звести до декількох загальних, рекомендованих для досягнення того чи іншого ефекту. Але, перш ніж перейти до їх описів, нагадаємо кілька важливих принципів, дотримання яких допоможе вам вийти переможцем у сутичці з карієсом. 
1. В ідеалі чистити зуби треба після кожного прийому їжі. А мінімум, до якого ви повинні привчити себе - це ранкова і вечірня процедура. 
2. Весь процес чищення зубів має займати не менше трьох хвилин. Щоб орієнтуватися в часі, заведіть собі у ванній пісочний годинник. 
3. Чищення проводите в одному темпі і завжди починайте з одного і того ж зубного ряду. 
4. Після чищення зубів обов'язково вимийте щітку і поставте її у склянку щетиною нагору. Не зберігайте щітку у футлярі, тому що вона обов'язково повинна висихати!     Нарешті, перейдемо до конкретних методів чищення зубів, підходить як для дорослих, так і для дітей. 
   Метод перший - "Універсальний" 
- Розташувавши щітку під кутом 45 градусів до поверхні зуба, зробіть 10 рухів від ясна вниз, до різального краю . Повторіть на кожній дільниці, що складається з двох зубів. 
- Точно так само почистіть внутрішню поверхню жувальних зубів. 
-Щоб почистити внутрішню поверхню передніх зубів, щітку тримаєте перпендикулярно ріжучим краях і рухайте нею тільки вперед. 
- Жувальну поверхню всіх зубів чистите рухами спереду назад . 
- У такому ж порядку почистіть зуби нижньої щелепи. 
- Завершіть чистку масажем ясен. Для цього закрийте рот і робіть кругові рухи щіткою, захоплюючи зуби і ясна. Масаж протипоказаний, якщо у вас є вогнища запалення на яснах або слизовій оболонці порожнини рота. 
   Метод другий - "Заощаджуючий" 
- Розташуйте зубну щітку перпендикулярно поверхні зубів. Робіть вертикальні руху в напрямку від ясен до різального краю. 
- Смикнув зуби, почистіть їх щічні поверхні рухами щітки вперед-назад. Відкрийте рот і точно так само почистіть зуби зсередини. Даний метод дозволяє уникнути пошкодження ясен. 
   Метод третій - "Здорові ясна" 
- зімкніть зуби, розташуйте щітку перпендикулярно до щічної поверхні зубів і виконуйте кругові рухи. 
- Відкрийте рот і почистіть круговими рухами внутрішні та жувальні поверхні зубів: спочатку на верхній, а потім на нижній щелепі. Даний метод можна застосовувати тільки тим, хто не має захворювань пародонту. 
   До речі, ще один цікавий момент. Скільки зубної пасти ви видавлюєте на щітку? Звичайною пасти (а вже лікувальної - тим більше!) Треба брати з горошину. Більш того, якісно почистити зуби можна взагалі без неї. Зате без хорошої щітки в цій справі не обійтися. Так що вибирайте її акуратно, міняйте частіше і будьте здорові!
 
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
prev
next

Парадонтит

Якщо у вас з'явився неприємний запах з рота, від якого не допомагає ні жувальна гумка ні зубна паста Детальніше

Пародонтоз

Пародонтоз – це захворювання зубів первинно-дистрофічного характеру. Це означає, що при пародонтозі відбувається порушення трофіка (живлення) кісткової тканини щелепи і тканин періодонта Детальніше

Аденоїдит. Аденоїди у дітей

Аденоїди — це надмірне збільшення носоглоткової мигдалини. Найчастіше аденоїди зустрічаються у дітей в дошкільному віці. Детальніше

Герпес

Герпес - це специфічне вірусне захворювання, що характеризується характерними висипаннями на шкірі і слизових оболонках. Найпоширенішим є простий вид герпесу першого і другого типу. Детальніше

Стоматит

Стоматит – запалення слизової оболонки ротової порожнини. Детальніше

Щілини між зубами

Щілина між зубами ( діастема і трема). У стоматології є такі поняття як діастема і трема. Обидва ці слова мають на увазі собою щілини між зубами. Детальніше

Клиновидний дефект

Клиновидний дефект - це V-подібне стирання емалі зуба в області шийки з губної сторони. У молодих людей проявляється у вигляді короткочасного болю від холодного, кислого, солодкого або при торканні зубною щіткою під час чищення. У старших пацієнтів б Детальніше

Ви та ваші брекети виглядаєте чудово!

Швидкість та ефективність лікування повною мірою залежать від дотримання Вами рекомендацій лікаря, регулярності візитів, Вашого терпіння та бажання. Детальніше

Мій графік чищення зубів

Я ЧИЩУ ЗУБИ КОЖНОГО ДНЯ ДВІЧІ! Детальніше

Як правильно чистити зуби.

Ви двічі на день чистите зуби дорогими зубними пастами і щітками, а проблема карієсу і пародонтозу знайома вам, як і раніше? Детальніше

s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua