Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа









ЕНДОДОНТІЯ

    Вам слід знати, що вибираючи ендодонтичне лікування, ви робите вибір на користь збереження Ваших природних зубів як основи Вашого здоров'я на майбутні роки життя.
    Якщо Вам ніколи не лікували кореневих каналів або таке лікування відбувалося багато років тому, то, напевно, у Вас є питання або якісь застарілі побоювання.
    Запропонована Вам інформація пояснить, як завдяки сучасному ендодонтичного лікування можна врятувати зуби. Якщо Ви хочете знати більше, неодмінно поговоріть зі своїм стоматологом.
    Що таке ендодонтичне лікування? 
    "Ендо" є грецьким словом, яке означає "всередині", а "одонтос" - "зуб". Таким чином, під час ендодонтичного лікування лікарське втручання відбувається всередині зуба.
    Щоб зрозуміти, що таке ендодонтичне лікування, слід звернутися до анатомії зуба. Усередині зуба, під білою емаллю і твердим шаром тканини, яка називається дентином, знаходиться м'яка тканина, яку називають пульпою зуба. Пульпа містить кровоносні судини і нервові волокна. Саме пульпа виробляє тверду основу зуба під час розвитку. Пульпа простягається від коронки зуба до кінчиків коренів, де вона з'єднується з навколишніми тканинами. Пульпа особливо важлива під час росту і розвитку зуба. Однак після остаточного дозрівання зуб може існувати і без пульпи, оскільки він продовжує отримувати постачання з навколишніх тканин.
    Чому мені необхідно ендодонтичне лікування?
  Ендодонтичне лікування необхідне тоді, коли пульпа зуба інфікується або в пульпі виникає запалення. Запалення чи інфікування можуть виникати з багатьох причин: глибокий карієс, повторні стоматологічні втручання на одному зубі, тріщини і травми зуба. Якщо запалення пульпи не було своєчасно вилікувано, то це може привести до виникнення болю в майбутньому. Ознаки ушкодження пульпи включають: біль, тривалу чутливість до гарячого і холодного, зміну кольору зуба, набряк ясен. Хоча іноді може і не бути ніяких симптомів. 
    Яким чином ендодонтичне лікування допоможе зберегти зуб?
    Стоматолог видаляє запалену або інфіковану пульпу, ретельно вичищає і формує внутрішні простори зуба, потім пломбує і герметизує їх. Після цього зуб реставрують або покривають коронкою, і він продовжує функціонувати як будь-який інший здоровий зуб. 
    Чи буде боляче під час або після лікування?
    Багато ендодонтичних маніпуляцій проводяться саме для того, щоб послабити зубний біль, викликаний запаленням пульпи. Із застосуванням сучасних методів і анестетиків (препаратів для місцевого знеболення) більшість пацієнтів відзначають, що відчували себе комфортно під час лікування.
    Наступні кілька днів після лікування, зуб може бути чутливим, особливо, якщо Ви відчували біль до початку лікування. Цей дискомфорт можна зменшити при дотриманні всіх рекомендацій лікаря і прийомі призначених медикаментів.
    Якщо Ви будете відчувати сильний біль або біль, який буде тривати довше, ніж кілька днів, зателефонуйте своєму лікарю.
    Послідовність ендодонтичного лікування .

    Ендодонтичне лікування, як правило, проводиться в один або два відвідування і включає наступне:
1.Стоматолог обстежує стан зубів, аналізує рентгенограму, після чого знеболює хворий зуб. На нечутливий зуб накладається спеціальна захисна серветка, яку називають "кофердам", для того, щоб ізолювати зуб від попадання слини під час лікування.
2.В коронці зуба створюється отвір, який відкриває доступ до кореневих каналів. Дуже маленькими інструментами лікар вичищає камеру зуба і кореневі канали і формує простір для кореневої пломби.
3.Після того як кореневі канали оброблені і сформовані, лікар заповнює їх біосумісним матеріалом.
4. Після лікування кореневих каналів Ви будете займатися постійним відновленням зуба - коронкою або реставрацією, щоб захистити зуб від перелому і відновити його функцію.
5.Якщо збережених стінок зуба буде недостатньо для втримання реставрації, всередині в зубі буде поміщений штифт.
    Неодмінно запитайте у лікарів про деталі планованої реставрації Вашого зуба.

    Чи буде зуб вимагати особливого догляду або додаткового лікування?
    Вам не слід жувати або кусати на зуб, поки він не буде відновлений. Зуб з тимчасовою пломбою схильний до ламкості і сколів, тому Вам необхідно зробити призначення на постійну реставрацію якомога швидше. 
    Крім того, Вам необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота (чищення зубів щіткою, міжзубними нитками) і у встановлений час відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.
    Більшість якісно пролікованих ендодонтично зубів існують так само довго, як і інші природні зуби. У деяких випадках, після проведеного лікування не вдається досягти загоєння кісткової тканини. Іноді, ознаки хвороби можуть проявлятися через місяці або навіть роки після успішного лікування. Коли так трапляється, часто можна зберегти зуб завдяки повторному ендодонтичному лікуванню.
    Які причини повторного або додаткового лікування зуба після проведеного ендодонтичного лікування? 
    Травма, глибокий карієс, тріщина, скол або втрата пломби можуть викликати інфікування зуба. У деяких випадках стоматолог може проявити тоненькі або вигнуті кореневі канали, які не були запломбовані під час попереднього лікування.
    Чи всі зуби можна полікувати ендодонтично?
    Більшість зубів можна полікувати. Зуб не вдається зберегти лише в тих випадках, коли неможливо створити доступ до кореневих каналів, недостатня кількість кісткової тканини, яка утримує зуб, наявний вертикальний перелом кореня, неможливо відновити зуб після лікування. Тим не менш, завдяки технічному прогресу в ендодонтії, на сьогодні вдається зберегти ті зуби, які ще навіть кілька років тому довелося б видаляти.
 

s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua