Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа
    Ортодонтичний трейнер
— це шина, використання якої передує ортодонтичному лікуванню, яка допомагає позбутися згубних дитячих звичок, а також сприяє вирівнюванню зубів, які ще знаходяться у процесі росту. Це дуже спрощує подальше лікування, якщо воно буде необхідним, і у багатьох випадках дає можливість уникнути видалення зубів. Ортодонтичний трейнер покращує естетику обличчя та здійснює корекцію положення зубів за рахунок усунення міофункціональних вад, що мають місце при порушенні оклюзії (змиканні зубних рядів).
    Початковий трейнер (блакитний) — м’який та гнучкий. Дитина адаптується до нього навіть при наявних аномаліях положення зубів. Використовується блакитний трейнер перші 6 місяців. Кінцеве вирівнювання зубів відбувається за допомогою більш жорсткого (рожевого) трейнера. Він діє за принципом ортодонтичної дуги і за показаннями використовується від 6 до 12 місяців. Апарат використовується одну годину вдень та під час сну. 
    В результаті спостерігається покращення міофункціональних проявів, нормалізація носового дихання та зниження гіперактивності підборіднього м’яза у сукупності зі зміною акту ковтання. Позитивні зрушення помітні вже через 3–6 місяців. Огляд пацієнта здійснюється кожні 1–2 місяці. До позитивних результатів преортодонтичного лікування відносять явне покращення лицевих ознак, зниження необхідності в подальшому видалення постійних зубів, скорочення термінів ортодонтичного лікування та досягнення стабільних результатів.
    Всі діти зі змінним прикусом, що звернулися до ортодонта з наявними ознаками розвитку аномалії, можуть бути взяті на лікування по трейнер-програмі. 
    Лікування по трейнер-програмі краще починати на етапі прорізування від 4 до 6 постійних зубів. В цей час можна отримати максимальний результат у міофункціональному тренінгу та вирівнюванні зубного ряду. Маленькі пацієнти можуть почати лікування ще до прорізування перших постійних молярів (кутніх зубів), використовуючи м’який трейнер. 
    У віці від 6 до 10 років трейнер найбільш ефективний.
    У сучасній дитячій ортодонтичній практиці трейнери використовуються у більшості випадків. Однак лікування не буде успішним, якщо дитина не буде регулярно носити цей апарат. Тобто зацікавленість і наполегливість під час лікування повинні виявляти і діти, і батьки. В іншому випадку результат буде мінімальним.s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua