Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа

 
 
Пародонтит

    Якщо у вас з'явився неприємний запах з рота, від якого не допомагає ні жувальна гумка ні зубна паста, також вас насторожив інший неприємний симптом - підвищена кровоточивість ясен при чищенні зубів або під час їжі, необхідно задуматися про пародонтит.
    Для розуміння суті хвороби спробуємо розібратися, що таке пародонт. Пародонт - це опорний апарат зуба, який оточує останнього і утримує його в лунці. Складові пародонту - це ясна, периодонт (зв'язковий апарат, який утримує зуб в кістці щелепи), кістка, навколишнє зуба, і цемент кореня. Пародонт виконує важливі функції щодо фіксації та утриманні зуба в кістковій лунці, харчуванні деяких із структурних частин зуба, захист від шкідливих бактерій, а також нормальному функціонуванню жувального апарату.
    Пародонтит - це запалення вищеописаного опорного апарату, викликаного в більшості випадків хвороботворними мікроорганізмами з утворенням бактеріальних нальотів на зубах або яснах. Відмінна особливість пародонтиту - поразка не тільки м'яких тканин зуба, але і кісткової тканини щелепи. Інфекція проникає в простір між зубом і яснами, утворюючи так звані зубодесневі кишені, в яких посилено розмножуються хвороботворні бактерії, так як навіть при звичайній гігієні ротової порожнини за допомогою зубної щітки ці місця недоступні для чищення, приводячи до ряду патологічних змін.
    Як вже згадувалося, головною причиною розвитку пародонтиту є хвороботворні бактерії. Крім цього, провокуючими факторами пародонтиту є неправильний прикус зубів, порушення або неналежна гігієна ротової порожнини, недостатнє надходження в організм вітамінів і мікроелементів, погана екологія, професійна шкідливість, хронічні захворювання, порушення обміну речовин. Велику роль відіграє правильний раціон харчування - при вживанні тільки рідкої або м'якої їжі, яка перешкоджає природному очищенню зубів від нальоту і порушує нормальне завантаження при жуванні, також сприяє розвитку пародонтиту. Хвороба може розвинутися після гінгівіту - запалення ясен або супроводжувати інше захворювання ясен - пародонтоз.
    На які симптоми слід звернути пильну увагу при починаючому або прогресуючому пародонтиті:
• першою ознакою пародонтиту часто є кровоточивість ясен, яка виникає при чищенні зубів або прийомі твердої їжі внаслідок травматизації, при цьому ясна мають «запалений», темно-червоний колір;

• поява неприємного запаху з рота і неприємного постійного смаку в роті, від яких не можна позбутися ніякими дезодорують засобами для ротової порожнини;

• свербіж і біль в яснах, які є ознаками запального процесу;

• оголення шийки зуба, яке проявляється відчуттям, будь-то зуби стали «довші»;

• розхитаність і випадання зубів свідчить про запущену стадію пародонтиту, яка вимагає негайного втручання стоматологічної допомоги.

    Якщо не проводити профілактику пародонтиту, а у випадку вже «квітучої» хвороби вчасно не почати лікування, наслідки можуть бути плачевними - мінімум це втрата зуба, поширення захворювання на сусідні зуби, а також те, що пародонтит за своєю основною причиною є інфекційно-запальним захворюванням , інфекція може поширитися по організму і вразити інші органи і системи.
    Лікування пародонтиту комплексне і включає в себе як терапевтичні, так і хірургічні методи. Їх можна розділити на місцеві та загальні. До місцевих методів лікування пародонтиту відносять очищення зубів від зубного каменю і бактеріального нальоту, чищення та видалення зубоясенних кишень, нанесення місцевих антимікробних, антисептичних та протизапальних засобів на уражені ясна, стимуляцію регенерації і відновлення уражених тканин пародонту за допомогою спеціальних гелів і паст. До загальних методів лікування пародонтиту відносять - системну антибіотикотерапію, протизапальні та антигістамінні препарати. При запущеному пародонтиті, сильної розхитаності зубів і їх втрати проводять ортопедичне лікування аж до повної заміни зубів.
    У будь-якому випадку, пародонтит легше попередити, ніж лікувати. Тому гігієна ротової порожнини з використанням «правильних» зубних паст, антибактеріальних ополіскувачів, спеціальних засобів, які зміцнюють опорний апарат зуба, повинні проводитись щодня.

 
s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua