Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа

ГЕРМЕТИЗАЦІЯ ФІСУР

    Це стоматологічна процедура, яка забезпечує профілактику розвитку карієсу (захищає від руйнування постійних зубів у дітей).
    Добре відомо, що карієс найбільш інтенсивно розвивається в перші роки після прорізування зуба. Це пояснюється тим, що емаль зубів, які тільки прорізались, у дітей ще недостатньо мінералізувались (стадія незрілої емалі).
    А недостатня мінералізація емалі – це передумовлюючий фактор в розвитку карієсу зубів.
    Повна мінералізація емалі після прорізування зуба відбувається за рахунок потрапляння мінеральних сполук із слини і продовжується на протязі 3-5 років після прорізування зуба.
    Доведено, що в дозріванні емалі важливу роль відіграє фтор, оскільки цей мікроелемент регулює процес поглинання кальцію твердими тканинами зуба. Таким чином, швидкість мінералізації значно підвищується в присутності фтору. 
    Максимальна ефективність процедури досягається на протязі 12 місяців після прорізування зуба (на стадії незрілої емалі). Крім цього, даний матеріал механічно ізолює природні заглиблення на поверхні зуба та перешкоджає таким чином негативному впливу кислот на “незрілу емаль”.
    Отже, шановні батьки, зверніть увагу на цю інформацію. Своєчасна профілактика карієсу – це запорука стоматологічного здоров’я ваших діточок.
    Необхідно додати, що ця процедура є абсолютно безболісною, виконується без препарування зубів і добре сприймається маленькими пацієнтами.
    Герметизація фісур. Герметики широко застосовуються в дитячій стоматології. Основне їх призначення - це профілактика карієсу. Зубні герметики в основному використовують для постійних жувальних зубів. А саме премолярів і молярів, в рідкісних випадках ними закривають сліпі ямки на різцях.
    Навіщо необхідно проводити герметизацію фісур? Як відомо, у віці 5-7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби які з'являються в порожнині рота, це перші моляри, тобто так звані "шістки" (їхній номер у зубному ряду). Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку емаль, яка легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозни - фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах, легко застрягають залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу. Так як у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозни і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.
    Герметики представляють собою рідкий матеріал, який заливається в глибокі фісури, тим самим, виключаючи затримування в них їжі і розвиток карієсу. Такі фісури дитина легко може вичистити без чиєї небудь допомоги.
    Коли краще робити герметизацію фісур? Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Саме тому, рекомендують герметизацію фісур відразу ж після прорізування жувальної поверхні зуба. Не варто чекати поки коронкова частина зуба повністю з'явиться, тому що за цей час, в фіссурах вже може розвинутися каріозний процес. І в цьому випадку буде необхідним встановлення повноцінної пломби.
    Основні відмінності герметиків від пломб.
• при проведені герметизації фісур, тканини зуба не препаруються борами. Максимум що можливо - це розкриття вузьких фісур низькоабразивними борами.
• герметики в своєму складі містять іони фтору, що зміцнює незрілу емаль.
• герметики ставлять дітям і дорослим людям у віці до 25 років.
 

s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua