Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа

 
 
ФТОРУВАННЯ ЗУБІВ
    Наші зуби потребують мінеральні речовини, найголовнішими з яких є фтор і кальцій. Карієс з'являється з багатьох причин, однією з них можна назвати демінералізацію зубів. Коли у людини починається процес демінералізації зубів, емаль стає менш міцною, виникає пористість, а це, у свою чергу, веде до появи карієсу.
    Чому зуби схильні до демінералізації? У першу чергу, через неправильне харчування, адже саме їжа є головним джерелом мінералів і вітамінів, завдяки яким зміцнюються не тільки зуби, але і весь організм в цілому. По-друге, необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота, так як слина і залишки їжі руйнують зубну емаль і відповідно зменшують природний захист зубів.
    Що таке ремінералізація? Ремінералізація - це зміцнення тканини зуба за допомогою хімічних речовин, які проникають в зуб, повертаючи йому механічні властивості. Хімічні речовини, за допомогою яких виробляється ремінералізація, проникають в поверхневі шари емалі, тим самим зміцнюючи її.
    Фторування - це процес насичення зубної емалі фтором при підвищеній чутливості зубів і початкових формах карієсу.
    Існує кілька видів фторування - покриття фтор-лаком, експресс-фторування, каповое фторування і електрофорез.
    За допомогою пензлика зуб покривається спеціальним лаком, який збагачує емаль фтором. Після процедури рекомендується декілька годин утриматися від їжі і пиття, щоб плівочка фтору як можна довше протрималася на зубі.
    Капове фторування - виготовляється індивідуальна капа, яку пацієнт використовує сам. Капа наповнюється фторовмістким гелем і одягається на ніч. Тривалість лікування залежить від рівня чутливості та рекомендацій лікаря.
    Зручність цього методу в тому, що лікування проходить в домашніх умовах, а капу можна використовувати повторно.
    Електрофорез - фізіотерапевтичний метод, заснований на принципі електролітичної дисоціації. Простою мовою - насичення фтором відбувається в результаті акумуляції іонів фтору в тканини зуба. Процедура займає 10 хвилин і проводиться в кілька сеансів. Перевагою електрофорезу, як і всіх фізіотерапевтичних методів, є його довгостроковий ефект - фтор поступово і грунтовно накопичується в тканинах, надаючи довгий і ефективний вплив на організм.
 
s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua