Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа











 
ПРОФІЛАКТИКА ЗУБО-ЩЕЛЕПОВИХ ДЕФОРМАЦІЙ У ДІТЕЙ

    Гарна посмішка, яка відкриває красиві зуби, прикрашає людину, але нерідко зустрічаються діти (і дорослі) з викривленими, які випинаються, налягають один на одного, зубами. І справа тут не тільки у зовнішньому вигляді. Неправильне розташування зубів, нещільне їхнє змикання викликають деформацію щелеп, неправильний прикус і, як наслідок, порушується функція жування, мови, дихання і ковтання.
    Не слід забувати й про те, що негарні зуби притягують увагу оточуючих, викликликають у них співчуття, це нервує дитину, їй здається, що всі над нею кепкують, насміхаються. Така психічна травма негативно впливає на формування характеру.
    Від чого ж у дітей неправильно ростуть зуби і чи можна щось зробити, щоб цього не було?
    Загальні профілактичні заходи слід розпочинати ще до народженн дитини. Майбутня мати повинна вести правильний спосіб життя, а саме: отримувати повноцінне харчування, більше бувати на свіжому повітрі, спостерігати за нормальним перебігом вагітності.
    Після народження дитини велике значення має гігієнічний догляд за нею, повноцінне харчування і спосіб годування. Природне годування дитини грудьми має незрівняльні переваги перед штучним. При штучному годуванні нижня щелепа дитини відстає в рості, внаслідок чого формується неправильний прикус. Тому рекомендується застосовувати соски тверді, з маленькими отворами, які потребують від дитини великих зусиль при смоктанні.
    Після появи зубів дитину треба привчати до жування твердої їжі (шкірки хліба, сирих овочів, натурального м’яса). Це сприяє росту щелепи, правильному формуванню зубних рядів та прикусу.
    Появі деформації жувального апарату сприяють також деякі дитячі захворювання, зокрема рахіт, диспепсія, скарлатина; порушення мінерального обміну.
    Велике значення у виникненні зубо-щелепових деформацій має порушення носового дихання, яке може бути викликане патологічними змінами в носоглотці і звуженням носових ходів, викривленням носової перегородки, аденоїдами, збільшенням мигдаликів. Тому важливим заходом є санація (оздоровлення) носоглодки.
    Положення голови дитини під час сну також відіграє певну роль у виникненні дефекту. При високій подушці у дитини голова нахилена до переду і нижня щелепа зміщується вперед. Якщо ж дитина спить з відкинутою головою – нижня щелепа зміщується назад.
    До поширених причинних факторів зубо-щелепових деформацій відносяться різноманітні, так звані дитячі, шкідливі звички; смоктання пальців, губи, язика, соски. Усунення їх потребує великої уваги, терпіння та праці з боку лікаря, батьків, вихователів дитячих садків та ясел.
    Однією з причин виникнення неправильного прикусу може бути коротка вуздечка язика і губи. Для усунення цієї патології вдаються до хірургічного втручання.
    Думка, що лікувати молочні зуби необов’язково, оскільки вони тимчасові, не тільки невірна, але й дуже шкідлива. Рання втрата їх нерідко веде до формування неправильного прикусу, розташування зубів і зубних рядів.
    Батьки повинні систематично (2 рази на рік) приводити дітей в дитячі стоматологічні заклади. Лікар – ортодонт дасть відповідні рекомендації по догляду за порожниною рота, при необхідності призначить різноманітні міо-гімнастичні вправи для усунення шкідливих звичок.
    Таким чином, правильні харчування і спосіб життя майбутньої матері та дитини, своєчасне лікування молочних зубів, усунення шкідливих звичок, санація (оздоровлення) носоглотки, догляд за порожниною рота дозволяють попередити виникнення і розвиток зубо-щелепових деформацій у дітей.

БАТЬКИ ПАМ'ЯТАЙТЕ!

ВІД ВАС, ВІД ВАШИХ ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ В ЗНАЧНІЙ МІРІ ЗАЛЕЖИТИМЕ, ЧИ БУДЕ ВАША ДИТИНА З КРАСИВИМИ, ЗДОРОВИМИ ЗУБАМИ І ГАРНОЮ ПОСМІШКОЮ!

 
s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua